Almanca A1 Aile Birleşimi

Almanya'daki eşinin yanına taşınmak, Almanya'da aile birleşimi yapmak isteyenler, vize işlemlerinden önce, başlangıç düzeyinde Almanca bilgisini belgelemek zorundadır. Bu kişiler, ancak bundan sonra Almanya'ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.

Renq Dil Kursu, Arap Saklak liderliğinde, Almanya aile birleşim A1 kurslarını sınav odaklı olarak  ve Almanca konuşmak için gereken temel gramer bilgisini

dört dil becerisi, konuşma, dinleme, okuma ve yazma ilişkisi kurarak yapar.

Almanca A1: Start Deutsch 1 (Aile Birleşimi Sınavı) sınavı iki bölümden oluşmaktadır:

65 dakika süren bir yazılı sınav ve

15 dakika süren bir sözlü sınav.

Yazılı sınavda, günlük yaşamdaki kısa konuşmaları, özel telefon mesajlarını ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Basit formları doldurur ve günlük yaşama ilişkin kişisel kısa bir metin yazarsınız.

Sözlü sınav, grup halinde yapılır.

Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız.

Daha sonra günlük yaşamla ilgili sorular sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz. 

Renq Dil Kursu, farklı eğitim seviyelerini ve konaklama ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yoğunlaştırılmış, tüm güne yayılmış ve haftanın hergününü kapsayan özel bir Almanca A1 kursu yapar.

Renq Dil Kursu, ücretsiz olarak

Alman Kültür'de yapılacak sınavınız için randevunuzu alır, 

Almanya vizesi için gereken dosyanızı hazırlar.

Sınavı tekrarlamanız gereken durumda, yeni sınavdan önce beş günlük yoğun bir programla eksikleriniz belirleyip yeniden ve ücretsiz olarak sınav hazırlığınız tamamlar.

Almanca aile birleşim kursu nedeniyle şehir dışından veya yurt dışından gelen kursiyerlerin sağlıksiz ve bartılı ücretlerle konaklama yapmasına bir çözüm olmak içinde kurs binasında iiki, üç ve dört kişilik odalarda, eşiniz veya ailenizle kalabileceğiniz oda seçeneği sunar.