Personel İstihdamı Kursları

1 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Federal İstihdam Yönetmeliği gereği yurtdışından Almanya’ya nitelikli işgücü olarak göç etmenin zemini hazırlanmıştır.

Bu yönetmeliğin ilgili maddesi gereği yurtdışında mesleki eğitimini tamamlamış olanların öncelikle bu eğitimlerine istinaden diplomalarının Almanya’nın ilgili kurum ve kuruluşları tarafından denklik işlemleri yapılıp kabul görmesi gerekmektedir. Denklik zorunluluğu olan mesleklerin işlemleri eyalet bazında ilgili kurumlar tarafından gerçekleştirildikten sonra Almanya’nın tüm eyaletlerinde geçerli sayılır.

Bu kampsamda aşağıda listesi verilen meslek gruplarında personel istihdamı yapılacaktır. Nitelikli istihdam konusunda çözüm ortaklığı yapan Renq Dil Kursu, Berliner ve Almanya Yolu dil eğitimlerinizi, mesleki ihtiyaçlarınız doğrultusunda Arap SAKLAK ve Prof. Dr. Dursun ZENGİN yönetiminde programlamıştır. Denklik, vize işlemleri, istihdam yapacak kurum ile resmi iletişim, alanında deneyimli Berliner ve Almanya Yolu tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Katılım için cv'nizi info@renqdilkursu.com mail adresine gönderiniz ve çıktı olarak da yanınızda getiriniz.